Běh poselství napříč okresem Blansko
Běh je přirozeným pohybem člověka. Běžíme, když utíkáme před nebezpečím, jindy třeba z nenadálé radosti. Běhá se o závod na nejrůznější standardizované vzdálenosti nebo prostě odněkud někam. Vždy na počátku října běháme v partě přátel napříč okresem Blansko.

Čtrnáct roků se běželo od severu k jihu kolem řeky Svitavy. Patnáctý ročník započal novou tradici na nové trase z nejnižšího do nejvyššího bodu okresu Blansko na radiolokační stanici Skalky u Benešova (730 m.n.m.). Zdolání tratě není závodem, přesto jsou časy měřeny a rekordy zaznamenávány do Knihy rekordů. V případě štafet jede skupinka na kolech a vždy jeden člen běží. Intervaly střídaní nejsou stanoveny. Zúčastnit se mohou neomezeně velké skupiny běžců (štafetovým způsobem) i jednotlivci (starší 18-ti let).

Akce nese od prvního ročníku podtitul Běh poselství a navazuje tak na dávnou tradici, kdy se různá poselství a zprávy předávaly prostřednictvím běžců. Tím hlavním poselstvím byl odpočátku životní styl. V době komercionalizace běžeckého světa získalo konkrétnější podobu: RUN FREE! Je to jednoduché heslo legendárního Caballo Blanca, hrdiny knihy Born to Run. Běhej svobodně, jak se Ti to líbí. Chceš běžet o závod, běž. Je jedno jestli bos, v sandálech nebo v nejvyšší třídě běžecké obuvi světové značky.

Chceš se při běhu radovat z krásy přírody a pokecat s kámoši, neuběhl bys to sám, protože nemáš takovou fyzičku?

Vše je jen na Tobě, poběž s námi, startovné se neplatí.

Každým rokem první říjnovou neděli vybíháme na trať z nejnižšího bodu od dopravní značky hranice okresu u řeky Svitavy za Adamovem (236 m.n.m.) v 11:00 hodin. Cílem je meteorologická radiolokační stanice Skalky (730 m.n.m.). Vybíháme na trať z nejnižšího bodu do nejvyššího. Každým rokem (většinu první říjnou neděli v neděli 6.října 2013.. Start: na hranici okresu u řeky Svitavy za Adamovem (236 m.n.m.) v 11:00 hodin. Cíl: radiolokační stanice Skalky s vyhlídkou (730 m.n.m.). Trať, kterou vymyslel Olda Šperka, vede krásnou přírodou v narosté většině mimo automobilový provoz. Z Adamova podél toku řeky Svitavy přes Blansko na Skalní mlýn, dále žlebem do Sloupu, kolem Vlčí skály, na Oborský Dvůr, U Skal s cílem Skalky – radiolokační stanice. Délka 38.5 km, převýšení 494 m, časový limit 6 hodin. Každý účastník jde do akce na vlastní nebezpečí, organizátoři nepřebírají odpovědnost za zranění či škody na majetku související s účastí na této akci. Nejsou šatny ani sprchy, občerstvení na trase (i v hospodě) si zajišťuje každý účastník sám. V cíli vás čeká teplý čaj, diplomek s časem a hlavně super pocit, že jste to dali... Stojí to za to :-)


Výsledky 2020


Výsledky 2019


Propozice 2020


GPX

Mapa trasy

Situační mapka


Výsledky 2018

Fotogalerie 2018

Výsledky 2017

Fotogalerie 2017

Výsledky 2016

Výsledky 2015

Fotogalerie 2015


KKNIHA REKORDŮ


Webmaster: Lukáš Hubert, kontakt, statistiky

© 2017 Horizont